Kalba klientai | Internetinė „Sveikatos salos“ kineziterapijos salė – išsigelbėjimas nugarai karantino metu

Pirmasis karantinas, uždaręs mus visus namuose, atrodė kaip trumpalaikė gyvenimo atkarpa, kurią tiesiog reikia pralaukti. Antrasis – privertė susimąstyti apie besikeičiantį gyvenimo tempą ir įpročius bei paskatino ieškoti būdų, kaip tą kasdienybę padaryti kuo įprastesnę. Ta ilga pertrauka be galimybės sportuoti gyvai, tas sąstingis, tikrai nenaudingas nei mūsų kūno, nei psichinei sveikatai, todėl džiaugiamės, kad „Sveikatos salos“ internetinė kineziterapijos salė ne vienam tapo išsigelbėjimu ir galimybe neprarasti motyvacijos tęsti individualius užsiėmimus. Tadas – vienas jų, reguliariai visą karantino laikotarpį sportavusių per nuotolį ir taip neleidusių nugaros skausmui sugrįžti.

Pastovūs nugaros skausmai”, – štai tokią pagrindinę priežastį, privertusią ieškoti profesonalios kineziterapeutų pagalbos, įvardija 36 metų Tadas. Prieš tai jis išgirdo gydytojo diagnozę – stuburo išvarža, o taip pat ir patarimą –  būtina stiprinti raumenis. Teisingai bei tikslingai mankštintis Tadas ir nusprendė „Sveikatos salos” kineziterapijos salėje. Tiesa, joje spėjo pasportuoti vos keletą mėnesių, iki rudenį prasidėjusio karantino. Kineziterapijos salei persikėlus į virtualią erdvę ir namus noras mankštintis nedingo, kaip prasitaria pašnekovas: „buvo nelengva prisiversti sportuoti namie, tačiau teko, nes nugaros skausmas, pristabdžius mankštą, grįžo”.  

Apie sugrįžtuves užsiminęs nugaros skausmas neleido atsipalaiduoti, tad Tadas įsigijo svarelius, kilimėlį rado namie ir tęsia tai, ką buvo pradėjęs sporto salėje. Jis jau beveik pusmetį tris kartus per savaitę sportuoja internetinėje „Sveikatos salos” sporto salėje prižiūrimas kineziterapeutės Modestos. Sportuoti vienas pagal jam sudarytą individualią programą jis dar nesiryžta: „įdirbis salėje nebuvo didelis, kūnas dar nejaučia, ar teisingai atlieka judesius, tad kineziterapeutei tenka akylai stebėti, ar kojos tiesios, ar nugara nelinksta.” Tadas supranta, kad sportuoti teks visą gyvenimą, o teisingiems judesiams įvaldyti gali prireikti ir metų.  

Didžiausia motyvacija Tadui, žinoma, buvo gera savijauta, tačiau ilgainiui reguliari mankšta tapo įpročiu ir ėmė teikti džiaugsmą: „man tiesiog ėmė patikti tai, ką darau“. Žinoma, nepraleisti treniruotės motyvuoja ir tai, kad jauti įsipareigojimą prieš kineziterapeutą, vedantį treniruotę. Susitarimas yra susitarimas. 

Tado užsispyrimą sportuoti namie giria ir jam individualų mankštos planą sudariusi bei salėje prižiūrėjusi kineziterapeutė Dovilė: „jei nesportuoji, nieko nedarai – tiesiog grįžti į pradinę padėtį, provokuojančią nugaros skausmą.” Ji taip pat teigiamai vertina Tado sprendimą sportuoti internetinėje salėje, nes mano, kad priežiūra jam dar būtina. 

Kineziterapeutė Dovilė Juškienė

Kaip pastebi Dovilė, karantino metu, ne vienas nusprendęs sportuoti, idėjų ir pratimų ieško tiesiog „Youtube“ platformoje. Ten tikrai netrūksta nei sportuoti kartu raginančių trenerių, nei sporto entuziastų. Tačiau retas kuris, norintis pajudėti ar pasimankštinti, geba įsivertinti savo kūno biomechaniką ir atsirinkti būtent jam tinkamiausius pratimus.Kartais, net paprasčiausias pratimas gali netikti žmogui, turinčiam tam tikrų judamojo aparato asimetrijų. Neveltui mes kiekvieną testuojame individualiai, parenkame tinkamiausius judesius bei kurį laiką stebime, ar jie neprovokuoja skausmo, jei reikia keičiame judesio kampą, amplitudę. Neįvertinusiems savo kūno galimybių – netinkami bei neteisingai atliekami pratimai gali tapti tiesiu keliu į traumas,nepamatuoto sporto pasekmes primena Dovilė. 

Tadas gali būti ramus net sportuodamas namie, nes jis daro pratimus, parinktus atsižvelgiant į jo kūno biomechaniką, atlieka tuos judesius, kuriuos jo kūnas geba šiuo metu atlikti teisingai. Kineziterapeutė džiaugiasi, kad susipažinti ir atrinkti pratimus spėjo gyvai, iki karantino: „Žinoma, gyvai kur kas greičiau ir tiksliau galime pakoreguoti tai, kas netinka, tačiau ir virtualaus susitikimo metu koreguojame didžiausius nukrypimus.”  

Dovilė Tadą ir visus kitus „Sveikatos salos“ klientus ragina neapsiriboti vien mankšta, dažniau prisiminti vaikščiojimą, atidžiau rinktis maistą ir būti itin dėmesingiems kasdienei ergonomikai, ypač dirbantiems namuose. Tadas stengiasi atsižvelgti į rekomendacijas ir už kasdienius pasivaikščiojimus yra dėkingas savo šuneliui, o „sveikesnė subalansuota mityba – dar vis neįgyvendintų planų sąraše.“ Tikime, kad ir tai su laiku taps dar vienu Tado įpročiu, palaikydami jo pastangas, valią ir nusiteikimą, kaip ir kitiems savo klientams, negailėsime patarimų, padėsiančių išlaikyti sveikos gyvensenos balansą.

Susisiekite su mumis!