Unikali metodika, kuri padės Jums gyventi be nugaros skausmo!

I - V nuo 8:00 iki 20:00
VI nuo 10:00 iki 18:00
Vytauto pr. 23, Kaunas
+370 633 24100
Ąžuolyno 7, Vilnius
+370 645 599 33

Individualus požiūris į kiekvieną atvejį prasideda nuo pirminės konsultacijos

Individualus požiūris į kiekvieną atvejį prasideda nuo pirminės konsultacijos

>>>

Kiekvienas žmogus, paskambinęs į stuburo ir sveikatingumo centrą „Sveikatos sala” tikisi, kad mes padėsime išspręsti jo problemas, atsikratyti skausmo ir grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Mes taip pat to tikimės ir pakviečiame atvykti į pirminę konsultaciją. Prieš ją daugeliui kyla nemažai klausimų: ar pakaks vienos konsultacijos, kaip ji vyks, ar jis turi jai pasiruošti, kam reikalinga pirminė procedūra, kiek ilgai jam teks lankytis pas mus? Šiems klausimams norime užbėgti už akių, tad su pagrindiniais „Sveikatos salos” darbo principais jus supažindina kineziterapeutė ir centro vadovė Ieva Adomėnienė.
Pirminė konsultacija

Pirmoji konsultacija „Sveikatos saloje” skirta išsamiam susipažinimui su klientu, jo problema, nusiskundimais, sveikatos istorija. Šio susitikimo metu mums reikia surinkti nemažai informacijos, padėsiančios įvertinti kliento būklę ir įsitikinti, ar galime žmogui padėti.

Kiekvieno prašome su savimi turėti gydytojų darytų tyrimų (jei tokie atlikti) išvadas, jei turi – magnetinio rezonanso, rentgeno nuotraukas.

Konsultacijos metu išklausome kliento nusiskundimų, susipažįstame su jo pateikta medicinine informacija, turime parengę klausimyną, padedantį detalizuoti kliento pasakojimą (kada atsirado skausmas, kiek trunka, ar jau bandė ieškoti pagalbos, kas padeda, kas trukdo…?).

Taip pat atliekame ir kineziterapinį testą, kurio metu apžiūrime, apčiuopiame skausmo zoną, prašome atlikti tam tikrus judesius. Šis testas skiriasi priklausomai nuo to, ar skauda kaklą, juosmenį, ar konkretų sąnarį.

Jei kineziterapeutas nusprendžia, kad informacijos pakanka pagalbai suteikti, dėliojamas ilgalaikis priemonių planas, kuriame rekomenduojamos tam tikros procedūros (ir jų skaičius), nuo kurių reikėtų pradėti, nurodoma, kada galima pradėti mankštintis, jei reikia – rekomenduojamos ir papildomos priemonės.

Pirminė procedūra

Ilgalaikis problemos sprendimo planas dažniausiai susideda iš fizioterapijos procedūrų, individualizuotos mankštos ir papildomų priemonių sąrašo. Prieš jį galutinai pasitvirtinant, visiems savo klientams rekomenduojame pirminę procedūrą: fizioterapiją arba kineziterapinę mankštą, priklausomai nuo diagnozės ir rekomendacijų.

Žinoma, vienos procedūros nepakanka, reikia viso jų ciklo, tačiau po šios bandomosios procedūros klientas jau gali pajusti skausmo palengvėjimą, atsipalaidavimą, tad jam lengviau apsispręsti ilgalaikiam procedūrų ciklui. Pirminė procedūra reikalinga ir specialistui, nes mums taip pat svarbu pasižiūrėti, įvertinti, kaip į elektrostimuliaciją reaguoja kūnas, kokie sunkumai ar problemos kyla atliekant specialią mankštą. Pirminė procedūra suteikia nemažai svarbios informacijos, kuri gali pakoreguoti tolesnį sveikatinimo planą.

Taip pat prieš pradedant sporto etapą salėje, atliekame (klientui sutikus) kūno kompozicijos, raumenų ir laikysenos įvertinimą. Tai mums padeda vėliau stebėti progresą, nes testą kartojame kas tris-keturis mėnesius. Atsižvelgdami į šio testo rezultatus koreguojame procedūrų arba mankštos planą.

Ilgalaikis planas

Po pirminės konsultacijos bei apžiūros kiekvienas klientas gauna ilgalaikį priemonių planą, kurį apibrėžti laike labai sunku, nes kiekvienas atvejis individualus. Jei kalbame apie dažniausiai pasitaikantį klasikinį išvaržos atvejį ir skausmą juosmeninėje dalyje – greičiausiai tai bus planas 2-2,5 metams. Ne vienas nustemba – „taip ilgai”! Taip, nes mūsų tikslas – ne laikinas skausmo sumažinimas, o problemos sprendimas iš pagrindų, netrukdančios gyventi būklės stabilizavimas ir palaikymas. Tad labai svarbus šiame procese tampa ir buities ergonomikos mokymasis.

Pradžioje dažniausiai visų laukia fizioterapija – mažiausiai aštuonios specialisto atliekamos procedūros. Po jų sprendžiame, kas toliau – ar reikia dar fizioterapijos procedūrų, ar jau galima sportuoti. Pirmą mėnesį (du kartus per savaitę) sportuojama tik su kineziterapeuto priežiūra. Kineziterepautas moko teisingo pratimų atlikimo ir stebi kliento būklę, jei reikia koreguoja pratimus.

Mėnesio mankštos, žinoma, nepakanka – sportas turi tapti reguliariu įpročiu (du-trys kartai per savaitę) visam gyvenimui, nes tik jis padeda palaikyti subalansuotą raumenyną bei išvengti problemos pasikartojimo.

Jei mėnesio pasirodo per mažai teisingiems judesiams įvaldyti, galima ir toliau sportuoti su kineziterapeuto priežiūra arba rinktis sportą mažoje 3-4 žmonių grupėje. Vėliau galima sportuoti ir savarankiškai pagal individualiai sudarytą programą, kuri atnaujinama kas mėnesį.

Kiekvieną mėnesį su klientu susitinkame vienai individualios kinezterapijos treniruotei, kurios metu pasižiūrime, kaip sekasi, kaip žmogus jaučiasi, integruojame naujų pratimų ir paruošiame ateinančio mėnesio programą. Progreso stebėjimas ir analizė vyksta kas tris-keturis mėnesius išsamensio tyrimo metu. Tačiau net ir užbaigus tą kelių metų etapą, numoti ranka į gyvenimo būdą ir elgtis kaip panorėjus, nerekomenduojame. Manome, kad net ir jaučiantis gerai, specialistui reikėtų pasirodyti bent kartą per pusmetį.

Atsakyti

El. paštas nebus skelbiamas. Privalomi užpildyti laukeliai pažymėti *